Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego na skórę głowy stosuje się w celu pobudzenia i odżywienia mieszków włosowych.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie na skórze głowy naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi. Probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej.

 

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są:

Hands holding separated blood and syringe in test tube at research laboratory

ciąża oraz okres karmienia,

choroby autoimmunologiczne,

choroba nowotworowa,

choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,

zaburzenia krzepliwości krwi, choroby krwi,

nietolerancja iniekcji, aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

 

Przygotowanie do zabiegu: w dzień wykonywania zabiegu poleca się umyć głowę.

Czas trwania: 60 min.

Share