Konsultacja trychologiczna

Pierwszym etapem jest konsultacja trychologiczna podczas której odbywa się szczegółowy wywiad z pacjentem. Wywiad ma na celu ustalenie przyczyny wystąpienia problemu oraz zdiagnozowanie schorzenia. W trakcie rozmowy pacjent szczegółowo odpowiada na pytania dotyczące jego stylu życia, przebytych lub obecnych chorób, stosowanych kuracji i zażywanych leków. Informacje te są niezbędne do ustalenia przyczyny i postawienia diagnozy.lne-krakow-badanie-trychologiczne

W kolejnym etapie przeprowadzone jest badanie tichoskopowe skóry głowy oraz struktury włosa, w celu stwierdzenia zaburzeń strukturalnych w obrębie łodygi. Zwraca się też uwagę na obecność czopów mieszkowych, pierścieni wokół mieszków oraz flory bakteryjno-grzybiczej.

 

 

 

Przy zastosowaniu wyspecjalizowanego urządzenia trycholog określa stopień ukrwienia skóry głowy. W większości przypadków pacjent kierowany jest na dalsze badania laboratoryjne. Wykonane badania można przesłać drogą mailową. Wszystkie wyniki są poufne i są przechowywane w naszej wewnętrznej dokumentacji.

Przygotowanie do badania: proszę nie myć głowy w dniu badania

Czas trwania: 1 h

Share