Nici PDO Genesis Liftingujące

Nici liftingujące PDO Genesis pozwalają na wykonanie procedur bezoperacyjnego liftingu twarzy i zabiegów konturowania twarzy i ciała oraz wygładzanie zmarszczek. Po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się proces stopniowej poprawy jakości skóry i trwa do całkowitej absorpcji nici, czyli do 240 dni.

Efekty uzyskane dzięki zabiegowi liftingującemu Genesis z wykorzystaniem nici PDO utrzymują się nawet do kilku lat. Dzięki silnej stymulacji mechanizmów regeneracji skóry dają wyraźny i trwały efekt odmłodzenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ nici Genesis stymulują neokolagenezę, syntezę elastyny odpowiedzialnych za gęstość i sprężystość skóry. Pobudzają produkcję własnego kwasu hialuronowego oraz procesy angiogenezy. Ich wszechstronne działanie na tkanki jest doceniane przez praktyków na całym świecie.

Efekty zabiegów z zastosowaniem liftingujących nici PDO Genesis są je porównywane z uzyskiwanymi dotychczas tylko w chirurgii plastycznej. Przy czym zabieg z użyciem nici Genesis jest jednym z najmniej bolesnych i inwazyjnych oraz praktycznie nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Nici Genesis są wykonane z polidioksanonu (PDO) – wykazującego pełną zgodność tkankową i będącego całkowicie wchłanianego przez skórę. Zastosowane do produkcji nici włókno od wielu lat sprawdza się w kardiochirurgii, ponieważ minimalizuje ryzyko alergii i powikłań.

Share