Lipoliza iniekcyjna

Miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej przy użyciu nowego preparatu o nazwie Aqualyx to inaczej lipoliza iniekcyjna. Posiada ona oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej.

Ostrzyknięcie substancją (lipoliza iniekcyjna) daje poczucie pieczenia oraz swędzenia. Ból jest niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwieniona, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.

Woman body marked out for cosmetic surgery. Isolated on white.

Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych, po lipolizie mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Lipoliza iniekcyjna wywołuje proces niszczenia komórek tłuszczowych, który trwa ok. 3 tygodnie. Często wystarcza jeden zabieg.

Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. miejscowych otłuszczeń.

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących. Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Wskazanie: kończyny górne – w okolicy tricepsu, fałdy na plecach (poniżej żeber), brzuch, biodra, „bryczesy”, okolica podpośladkowa, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy, kark.

Ilość zabiegów: 1x w miesiącu

Czas trwania: 20 – 60 minut

Share