Mezoterapia igłowa – Cellulit

Regeneracja skóry, która polega na podaniu drogą iniekcji substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibrobrastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry.

W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi , zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu.

Woman with cellulitis in magnifier glass on buttocks isolated on white

 

Zastrzyki zawierają m.in. kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset). Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

 

Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.

 

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. Drenaż limfatyczny lub Masaż limfatyczny.

Skutki uboczne:

  • bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach;
  • zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny);
  • reakcja alergiczna na składniki preparatu – najczęściej dotyczy to prokainy stosowanej jako dodatek środka miejscowo znieczulającego na przykład w leczeniu cellulitu (warto pamiętać i poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach przed zabiegiem).

Wskazanie: uda, brzuch, pośladki.

Ilość zabiegów: 1 co dwa-4 tygodnie – 4 zabiegi. 1X 3-4 miesiące

Czas trwania: 60 minut

Share