Zabiegi

Gabinet trychologiczny

Trychologia zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia oraz chorobami skóry głowy takimi jak łupież czy łuszczyca.
W trychologii w pierwszej kolejności badanie ukierunkowane jest na znalezieniu źródła wypadania włosów czy też chorób skóry, a następnie dobór odpowiedniej kuracji.
W naszym Centrum zabiegi trychologiczne pomagają w następujących schorzeniach skóry głowy:
wypadanie włosów,
przerzedzanie,
łysienie,
tłusta skóra głowy,
łojotokowe zapalenie skóry,
łupież,
sucha skóra głowy,
łuszczyca,
włosy zniszczone chemicznie,
włosy zniszczone mechanicznie.

Kuracje poprzedzone są postawieniem precyzyjnej diagnozy na podstawie:
– wywiadu,
– badań analitycznych,
– badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą kamery trychologicznej i cyfrowych mikroskopów, pozwalających na podjęcie odpowiedniej terapii schorzeń skóry głowy i włosów.
Celem trychologii jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania mikrokamerą. Diagnozowanie to polega na obserwowaniu skóry głowy i włosów w 200-krotnym powiększeniu. Dokładny obraz pozwala ocenić kondycje włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych nieprawidłowości w mieszkach włosowych stosowana jest kuracja pozwalająca odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod, rezultaty pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.

Oferta
Konsultacja trychologiczna
Pierwszym etapem jest konsultacja trychologiczna podczas której odbywa się szczegółowy wywiad z pacjentem. Wywiad ma na celu ustalenie przyczyny wystąpienia problemu oraz zdiagnozowanie schorzenia. W trakcie rozmowy pacjent szczegółowo odpowiada na pytania dotyczące jego stylu życia, przebytych lub obecnych chorób, stosowanych kuracji i zażywanych leków. Informacje te są niezbędne do ustalenia przyczyny i postawienia diagnozy.
W kolejnym etapie przeprowadzone jest badanie tichoskopowe skóry głowy oraz struktury włosa, w celu stwierdzenia zaburzeń strukturalnych w obrębie łodygi. Zwraca się też uwagę na obecność czopów mieszkowych, pierścieni wokół mieszków oraz flory bakteryjno-grzybiczej. Następnie pobiera się kilka włosów (5-10) z różnych miejsc głowy pacjenta, w celu wykluczenia anomalii korzeni włosów według trichodiagramu. W zależności od przypadku wykonywana jest trichometria, badanie mykologiczne, analiza keratynizacji łojotokowej oraz analiza naczyń krwionośnych skóry głowy.
Przy zastosowaniu wyspecjalizowanego urządzenia trycholog określa stopień ukrwienia skóry głowy. W większości przypadków pacjent kierowany jest na dalsze badania laboratoryjne. Trycholog informuje, które badania mogą być refundowane przez NFZ. Wykonane badania można przesłać drogą mailową. Wszystkie wyniki są poufne i są przechowywane w naszej wewnętrznej dokumentacji.
Przygotowanie do badania:
Proszę nie myć głowy w dniu badania
Cena badania razem z konsultacją:
90 zł
Czas trwania:
1 h

Share
Zobacz produkt w sklepie...